Wybierz język:
Dzisiaj:
, 21.01.2022
+48 62 78 196 10 biuro@zmprogress.pl

Usługi projektowo-konstrukcyjne – Projektowanie CAD

Firma Progress dysponująca działem badań i rozwoju oferuje kompleksowe wsparcie w procesie projektowania i rozwoju produktu – od koncepcji, poprzez projektowanie 3D po wdrożenie do produkcji. Charakteryzuje nas kreatywne i indywidualne podejście do każdego projektu oraz możliwość wykonaniu prototypu lub wręcz uruchomienia produkcji seryjnej w zależności od zlecenia.

Posiadamy szerokie doświadczenie w projektowaniu, modelowaniu 3D, analizach MES, wykonywaniu dokumentacji technicznej oraz zarządzaniu projektami. Naszym atutem jest fakt, że jesteśmy firmą produkcyjną sprzedającą własne produkty. Dzięki temu nasi konstruktorzy mają mają doświadczenie w projektowaniu konstrukcji tak, aby wykonanie jej było możliwie najprostsze i najtańsze przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa i niezawodności.
Najlepszym dowodem będą zaprojektowane, produkowane przez nas maszyny i konstrukcje stalowe, które sprzedawane są w ponad 30 krajach świata. Jesteśmy m.in. głównym dostawcą projektów oraz produktów dla największego producenta rozwiązań do ogrodnictwa z Anglii (od tuneli foliowych po kombajny do zbioru owoców).

Nasza oferta na usługi projektowo-konstrukcyjne obejmuje:

 • projektowanie, modelowanie 3D, wykonanie dokumentacji technicznej oraz analizy wytrzymałościowe

  Na podstawie informacji od klienta, opracujemy koncepcję, przeprowadzimy wstępną analizę i po akceptacji zamawiającego wykonamy pełny projekt z uwzględnieniem wszystkich uwag. Klient otrzymuje projekt w zamówionej przez siebie postaci: modeli 3D w standardzie SolidWorks lub innych formatach (typu: Parasolid, IGES, STEP, ACIS, ProE itp.), modeli 3D i dokumentaji 2D lub dokumentacji papierowej (na życzenie możliwe jest wykonanie dokumentacji na platformie klienta).
  Wykonujemy projekty również na podstawie koncepcji lub dokumentacji zamawiającego. Uwzględniamy możliwości produkcyjne zakładu, w którym będzie wykonana konstrukcja poprzez zapoznanie się z parkiem maszynowym zleceniodawcy.
 • dokumentacja do istniejących konstrukcji oraz konwersja danych 2D i 3D

  Wykonujemy dokumentacje do istniejących już maszyn i urządzeń. Przetwarzamy dokumentacje 2D (papierową lub elektroniczną) na modele 3D (również parametryczne) z rysunkami wykonawczymi w postaci elektronicznej lub/i papierowej. Przygotowujemy dokumentacje techniczną 2D z powierzonych modeli.
 • opracowanie instrukcji obsługi, montażu oraz katalogów produktów

  Przygotujemy instrukcje obsługi z wykazem części zamiennych do projektowanych lub wyprodukowanych maszyn i urządzeń (z uwzględnieniem przepisów prawnych).
  Instrukcja montażu w wielu przypadkach jest elementem bezwzględnie wymaganym przez odbiorców. Opracujemy instrukcje jasne i łatwe do zrozumienia z dokładnym opisem montażu oraz wszystkimi wymaganymi rysunkami.
  Klarowne katalogi produktów w wersji elektronicznej, on-line oraz papierowej znacznie ułatwiają (szczególnie nam pracownikom) orientowanie się w produktach firmy, a niejednokrotnie są czynnikiem niezbędnym do zdobycia nowych klientów. Nasze doświadczenie pozwala nam opracować czytelne katalogi ukierunkowane pod specyfikę.
 • tworzenie bibliotek części

  Stworzymy bazę gotowych rodzin produktów (modeli), co znacznie zredukuje czas przygotowania nowych projektów w Państwa biurze konstrukcyjnym. Utworzone modele będą sparametryzowane, co umożliwi Państwu w dowolnym momencie (w prosty sposób) rozwinięcie biblioteki.
 • wizualizacja i animacja fotorealistyczna

  Wizualizacja produktów jest niewątpliwie bardzo istotnym elementem marketingu. Przygotujemy realistyczne ujęcia Państwa produktu wykonane z zalecanych materiałów i we wskazanych kolorach. Ułatwi to rozmowy z kontrahentami jak i wybór kierunku rozwoju jeszcze przed końcem prac nad danym produktem.
 • wykonanie prototypu i dowolnej serii produktu

  Posiadanie własnego zakładu produkcyjnego umożliwia nam wykonanie prototypu, serii próbnej lub uruchomienie produkcji pod zamówienie. Na życzenie klienta przeprowadzimy analizę ryzyka, opracujemy schemat wymaganych testów, wykonamy je oraz przygotujemy protokół odbioru maszyny/urządzenia.

Jeśli masz pytania dotyczące usług projektowo-konstrukcyjnych, zlecania produkcji, itp. jesteśmy do dyspozycji pod numerem tel. +48 62 78 196 10 , możesz również wysłać wiadomość korzystając z formularza poniżej.

Masz pytania ? – Napisz do nas

Imię i nazwisko/Firma *
Adres email *
Treść wiadomości

Partnerzy