(Polski) Wybierz język:
(Polski) Dzisiaj:
, 01.12.2021
+48 62 78 196 10 biuro@zmprogress.pl

O firmie

Zakład Mechaniczny Progress jest firmą powstałą w 1995 roku, zatrudniającą ponad 100 osób, specjalizującą się w trzech dziedzinach:

Pprojektowanie i produkcja maszyn i urządzeń głównie dla przemysłu ogrodniczego – od najprostszych maszyn do uprawy ziemi, przez mobilne urządzenia do gięcia rur (np. na wręgi do tuneli foliowych) po samobieżne kombajny do zbioru owoców;

Projektowanie i produkcja lekkich konstrukcji stalowych, hal mobilnych oraz hal bezfundamentowych; usługi produkcyjne oraz projektowo-konstrukcyjne dla przemysłu. W skład tych usług wchodzą m.in. produkcja konstrukcji lub elementów spawanych (również na przemysłowych robotach spawalniczych), cięcie plazmą, wykonywanie elementów na prasach itp. oraz montaż kompletnych maszyn i urządzeń;

Dodatkowo w skład usług produkcyjnych wchodzi obróbka wykończeniowa powierzchni — cynkowanie termodyfuzyjne technologią Distek, gwarantujące wyjątkowe zabezpieczenie antykorozyjne oraz śrutowanie i malowanie.

Historia

ZM Progress został założony w 1995 roku przez Leszka Sawickiego. Pierwszymi produktami firmy były zamki, zawiasy i krzywki do pojemników stalowych UJC tzw. Gitterbox’ów. W 2000 roku firma rozpoczęła produkcję dla angielskiej firmy Haygrove (wiodącego producenta tuneli foliowych w Anglii).

Z czasem Progress stał się głównym dostawcą dla firmy Haygrove. W czasie trwania współpracy projektowaliśmy oraz produkowaliśmy kolejne konstrukcje tuneli, hal oraz maszyn, które Haygrove obecnie sprzedaje w ponad 30 krajach.
Dynamiczny rozwój firmy skutkował inwestycjami w hale przemysłowe, wiele specjalistycznych obrabiarek, narzędziownie, prototypownię i własne biuro.Część inwestycji była współfinansowana w ramach Europejskich programów pomocowych Phare, Sapard, SPOWKP2.3.
W 2006 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Przedsiębiorstwem CDN XL. Naszym wyrobom nadajemy znak CE. Obecnie pracujemy nad wdrożeniem Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Nasza kadra kierownicza biegle włada językiem angielskim.

Partnerzy